Program

Participants (registered by all types of registrations, registration paid, updated 02/06/2019):

The participation list is updated daily as we are receiving payment confirmation. Only the authors that registered and will present paper/s are listed. 

MECO and ECYPS registered authors
  1. Deniz Akdur, Turkey MECO
  2. Matthias Niedermaie, Germany MECO
  3. Ibrahim Mesecan, Albania MECO
  4. Raissa Likhonina, Czech Republic MECO
  5. Milan Stork, Czech Republic MECO
  6. Gehad Alkady, Egypt MECO
  7. Peter Puschner, Austria MECO
  8. Andjela Jaksic Stojanovic, Montenegro MECO
  9. Sergey Krivenko, Ukraine MECO
  10. Reinhard Haas, Austria MECO-ELEMEND
  11. Raziya Kubova, Russia MECO
  12. Amela Ajanovic, Austria MECO-ELEMEND
  13. Sveltana Morozova, Kasperski, Russia  MECO
  14. Vittoriano Muttillo, Italy ECYPS
  15. Ignacio Melecio, Sinisa Djurovic, UK MECO
  16. Takuya Azumi, Japan MECO
  17. Aleksandr Penskoi,Russia MECO
  18. Dordije Boskovic, Norway MECO
  19. Peter Hannes Roessler, Austria MECO
  20. Roland Hoeller, Austria MECO
  21. Petr Socha, Czech Republic ECYPS
  22. Jiří Khun, Czech Republic ECYPS
  23. Tomáš Přeučil, Czech Republic MECO
  24. Hana Kubatova, Czech Republic MECO
  25. NAN-SHENG HUANG, Denmark MECO
  26. 52 NATALIIA RZHEVSKAYA (Snezana Scepanovic, Montenegro), Ukraine" MECO
  27. TROSHINA ANNA GENNADEVNA, Russia MECO
  28. Alexey Ivutin, Russia MECO
  29. Dmitrii Kaplun, Russia MECO
  30. Gabriella D'Andrea, Italy MECO
  31. Zoya Dyka, Germany MECO
  32. Vincent Mooney, USA MECO
  33. AKIMENKO TATIANA, Russia MECO
  34. IGOR TRUBIN, Russia MECO
  35. EKATERINA KURBATOVA, Russia MECO
  36. Oxana Bezborodova, Russia ECYPS
  37. Karine Avagian, Norway MECO
  38. KENTARO HONDA, Japan MECO
  39. Federica Caruso, Italy MECO
  40. Pomante Luigi, Italy MECO
  41. Ozan Alp Topal, Turkey MECO
  42. VLADISLAV LESNIKOV, Russia MECO
  43. Jens Rudolf, Germany MECO
  44. ELENA MEDVEDEVA, Russia MECO
  45. Francesco Montefoschi, Italy MECO
  46. Sara Ermini, Italy MECO
  47. Majlinda Fetaji, North Macedonia MECO
  48. Burresi Giovanni, Italy MECO
  49. Eljona Zanaj, Albania MECO
  50. Han Cui, UK MECO
  51. Semir Šakanović,  Bosnia and Herzegovina MECO
  52. Vesna Popović - Bugarin, Montenegro MECO
  53. Akbar Sheikh-Akbari, UK MECO
  54. Bagheri Zadeh, UK MECO
  55. Adis Balota , Montenegro MECO-ELEMEND
  56. Andrej Trost , Slovenia MECO
  57. Tin Moe Aye, Japan MECO
  58. Emil Zaev, North Macedonia MECo
  59. Darko Babunski, North Macedonia MECO
  60. Ainura Bekby, Kazastan ECYPS
  61. Sylvia Braeunig, Germany MECO
  62. Radek Fujdiak, Czech Republic, MECO and ECYPS
  63.  Borislav Ivanov, Bulgaria MECO
  64. Ivan Evgeniev Ivanov, Bulgaria MECO
  65. Almir Badnjevic, Bosnia and Herzegovina MECO
  66. Miroslav Hagara, Slovakia MECO
  67. Lukáš Kohútka, Slovakia MECO
  68. Ivanović Andrija, Montenegro ECYPS
  69. Alexander Pylkin, Russia MECO
  70. Milica Orlandic, Norway, MECO
  71. Milan Prokin, Serbia, MECO
  72. Lembit Jürimägi, Estonia, MECO
  73. Tobias Pieper, Germany, MECO
  74. Aphrodite Ktena, Greece, MECO-ELEMEND
  75. ANASTASIA ZHIRAVETSKA, Latvia, MECO-ELEMEND
  76. Ilir Keka, Kosovo, MECO
  77. . Gerhard Rath, Austria, MECO
  78. Jakub Klemsa, Czech Republic, MECO
  79. Agon Memeti, North Macedonia, MECO
  80. Marika Apostolova, North MAcedonia, MECO
  81. Dhurate Hyseni, Kosovo, MECO
  82. Mustafa Engin, Turkey, MECO
  83. Jordan Kralev, Bulgaria, MECO
  84. Diellza Nagavci Mati, West Macedonia, MECO
  85. Jung Soo Lim, USA, ECYPS
  86. Nejdet Dogru, Bosnia and Herzegovina, MECO
  87. Bojan Nokovic, Canada, MECO
  88. Zeljko Marusic, Bosnia and Herzegovina, MECO
  89. Sahebi Amin, Italy, MECO
  90. Veselin Ivanovic, Montenegro, MECO
  91. Goran Devedzic, Serbia, MECO
  92. Naim Dahnoun, UK, MECO
  93. Betim Cico, Albania, MECO
  94. Budimir Lutovac, Montenegro, MECO
  95. Radovan Stojanovic, Montenegro, MECO
  96. Lech Jozwiak, Nederlands, MECO
  97. Dip Goswami, Nederland, MECO,
  98. Sayandip De, Nederland, MECO
  99. Sajid Mohamed, Nederland, MECO
  100. Zlatko Bundalo, Bosnia and Herzegovina, MECO
  101. Enea Mele, Greece, MECO
  102. John Konstantaras, Greece, MECO
  103. Vesna Maras, Montenegro, MECO
  104. Katarina Pavicevic, Montenegro, MECO
  105.  John Gialelis, Greece, MECO
  106. Michel van Lier, Nederland, MECO
  107. Raphaël Polonowski, France, MECO
  108. Gordana Medin, Montenegro, MECO
  109. Živorad Kovačević, Bosnia and Herzegovina, MECO
  110. NIKOLAY SAFYANNIKOV, Russia, MECO
  111. Adrej Škraba, Slovenia, MECO
  112. Vanessa Mahoney, USA, MECO
  113. Vladan Tabas, Montenegro, MECO
  114. Nebojša Šolaja, Montenegro, MECO
  115. Smiljana Prelevic, Montenegro, MECO

MECO and ECYPS resistered co-authors or passive participants

  1. Rossak Wihelm, Germany, MECO
  2. Liudmyla Kryvenko, Ukraine MECO
  3. Geir Mathisen, Norway MECO
  4. Viera Stopjaková, Slovakia MECO
  5. Tatiana Naumovich  Russia MECO
  6. Rizzo Antonio, Italy MECO
  7. Andrej Zemva, Slovenia MECO
  8. Dragana Prokin, Serbia MECO
  9. Lorenzo Verdoscia, Italy, MECO

RSREU

1. Aleksandr Bakulev
2. Aleksey Baranchikov
3. Alexander Parshin
4. Anastasiya Svirina
5. Andrey Serebryakov
6. Andrey Shulyakov
7. Andrey Trubitsyn
8. Angelina Vyugina
9. Anna Sergeeva
10. Anton Pronkin
11. Dmitry Kolchaev
12. Dmitry Perepelkin
13. Ekaterina Ruchkina
14. Evgeny Likhobabin
15. Gennady Ovechkin
16. Georgiy Davydov
17. Ksenia Tsiporkova
18. Larisa Revkova
19. Maksim Stepanov
20. Marina Bakuleva
21. Mikhail Kagalenko
22. Mikhail Nikiforov
23. Natalia Kopylova
24. Natalya Grinchenko
25. Oleg Bodrov
26. Olga Melnik
27. Pavel Belyakov
28. Sergey Luksha
29. Sergey Vityazev
30. Svetlana  Trubitsyna
31. Tatyana Vityazeva
32. Valeriia Tishkina
33. Victoria Sablina
34. Viktor Kovalenko
35. Vladimir Klimakov
36. Vladimir Ruchkin
37. Yevgeniy Muratov
38. Yury Bekhtin
39. Vyacheslav Chichikin

CPS&IoT presenters and participants

  1. Jiri Kadlec – UTIA Prague, CZ CPS&IoT
  2. Carlo Sau - Università degli Studi di Cagliari, IT CPS&IoT
  3. Claudio Rubattu - Università degli Studi di Sassari, IT CPS&IoT
  4. Marc Geilen – TU/e, NL CPS&IoT
  5. Eugenio Villar - University of Cantabria, Spain CPS&IoT
  6. Michael Paulweber - AVL List GmbH, AT CPS&IoT
  7. Maher Fakih - OFFIS, DE CPS&IoT
  8. Vittoriano Mutillo - UNIVAQ, IT CPS&IoT
  9. Gabriella D'Andrea  - UNIVAQ, IT CPS&IoT
  10. Federica Caruso - UNIVAQ, IT CPS&IoT
  11. Dip Goswami - TU/e, NL CPS&IoT
  12. Sayandip De - TU/e, NL CPS&IoT
  13. Sajid Mohamed - TU/e, NL CPS&IoT
  14. Radek Fujdiak - Trustport, CZ CPS&IoT
  15. Dino Mustefa – ALTEN, SE CPS&IoT
  16. Christoph Schmittner - AIT, AT CPS&IoT
  17. Maysam Zoor- Paris Telecom, FR CPS&IoT
  18. Mario Münzer -  Technikon, AT CPS&IoT
  19. Irida Shallari  - MIUN, SE CPS&IoT
  20. Isaac Sanchezleal - MIUN, SE CPS&IoT
  21. Dominique Blouin, Telecom ParisTech CPS&IoT
  22. Shahriar Hasan, MIUN, SE CPS&IoT
  23. Muhammad Shafique, TUW CPS&IoT
  24. Jan Křenek CPS&IoT
  25. Lukáš Drábek CPS&IoT
  26. Guillermo Amorin Casella, Universidad de la República , Uruguay CPS&IoT
  27. Tin Moe Aye, Japan, Nagaoka University of Technology, CPS&IoT
  28. Gehad Alkady, American University of Cairo, Egypt, CPS&IoT
  29. Van-Lan Dao, Malardalen University, Sweden, CPS&IoT
  30. Axel Jantsch, Techincal University Wien, Austria, CPS&IoT
  31. Peter Popov, University of London, UK, CPS&IoT
  32. Lorenzo Strigini, University of London, UK, CPS&IoT
  33. John Gialelis, Greece, CPS&IoT
  34. Henk Corporaal, Netherland, CPS&IoT
  35. Shibarchi Majumder, Denmark, CPS&Io

MECO Conference ICE, Germany

  1. Rainer Leupers
  2. Gerd Ascheid
  3. Guido Dartmann
  4. Dominik Sisejkovic
  5. Sebastian Birke
  6. Andreas Bytyn
  7. Milan Copic
  8. Lukas Juenger
  9. Shawan Mohammed
  10. Thomas Grass
  11. Dennis Grob Dennis
  12. Farhad Merchant
  13. Tatjana Eiden
  14. Ahmed Hallawa
  15. Zekai Liang
  16. Waheeb Butt
  17. Lennart Reimann